استفاده از زباله سوز بیمارستانی به عنوان یکی از بهترین روشها براي دفع بهداشتي زباله های بیمارستانی محسوب  میگردد. اين روش در مناطق شهري محاسني از جمله كاهش هزينه حمل و نقل ، كاهش حجم زباله ، امكان توليد انرژي ، عدم پخش مواد زائد عفوني و …  را به همراه دارد.

ویژگیهای زباله سوزهای بیمارستانی گرشین :

  • امکان استاندارد سازی کامل خروجی دستگاه با افزودن تجهیزات حذف آلاینده ها
  • کارکرد مطمئن
  • قیمت بسیار پائینتر نسبت به نمونه های ساخت خارج
  • وجود امكانات و تجهيزات و لوازم يدكي دستگاه در داخل کشور و در نتیجه  کاهش شدید هزینه های نگهداری
  • طراحی انعطاف پذیر
  • ضمانت محصولات و خدمات پس از فروش

اطلاعات تکمیلی :

شرح ویژگیها:

خروجی پاک و مطابق استانداردهای زیست محیطی

زباله سوز بیمارستانی ساخت گرشین به شکلی طراحی و ساخته شده است که علاوه بر نابودی کامل آلودگیهای بیولوژیکی با دارا بودن خروجی پاک و مطابق استانداردهای زیست محیطی قابل نصب در محیط های شهری باشد. این ویژگی امکان نصب دستگاه را در داخل فضای بیمارستان فراهم می آورد که نتیجه آن حذف حمل و نقل از پروسه دفع زباله ها خواهد بود. بدین صورت خطر انتشار آلایندگیهای بیولوژیکی از میان رفته و هزینه ها نیز کاهش میابد.

قیمت بسیار پائینتر نسبت به نمونه های ساخت خارج

تولیدات گرشین نسبت به دستگاههای مشابه خارجی در عین برابری در کیفیت ، بسیار ارزانتر میباشند. هزینه خرید یک دستگاه زباله سوز ساخت گرشین دست کم نصف هزینه ایست که برای خرید و نصب دستگاهی مشابه از خارج از کشور میبایست صرف گردد این در حالیست که کیفیت ساخت این دستگاهها کاملا با نمونه های خارجی رقابت میکند.  این دلایل ، واردات دستگاه های زباله سوز را به کشور به امری کاملا نامعقول تبدیل نموده است.

هزینه های پائین تعمیر و نگهداری

هر دستگاهی دارای عمر مفید محدودی میباشد و پس از چندی نیازمند تعویض یا تعمیر قطعات خود میگردد.
خدمات و هزینه های نگهداری از جمله مواردیست که اغلب در زمان خرید دستگاه زباله سوز چندان مورد توجه قرار نمیگیرد.
زمانیکه بجای خرید یک زباله سوز ساخت داخل ، یک زباله سوز خارجی خریداری میگردد ، خریدار علاوه برآنکه بدلیل پرداخت هزینه بسیار سنگین تر جهت خرید دستگاه متحمل ضرر و زیان میگردد ، هزینه های جاری وی نیز به شدت افزایش میابد چرا که هزینه تعمیر دستگاهی که سازندگان آن در خارج از کشور هستند و هزینه جایگزینی لوازم معیوب دستگاه که همگی خارجی میباشند نسبت به حالتیکه از دستگاه ساخته شده در داخل استفاده شده به شکل چشمگیری بالاتر میباشد.
مزیت مهم دیگر خرید از داخل ، دسترسی آسان و سریع به خدمات تعمیر و نگهداریست که در زمان وقوع مشکل برای دستگاه ،  زمان شروع بکار مجدد دستگاه را کاهش یافته و از مشکلاتی مانند انباشت زباله و … جلوگیری میگردد.

امکان بازیافت گرمای خروجی از دودکش دستگاه و افزایش صرفه اقتصادی دستگاه

گاز خروجی از دودکش کوره دارای مقدار قابل توجهی انرژی حرارتیست. استفاده از این انرژی و جلوگیری از هرز رفتن آن باعث میشود که صرفه اقتصادی کارکرد دستگاه به شکل قابل توجهی افزایش یابد.
برای استفاده مفید از حرارت خروجی از دستگاه میتوان با نصب بویلر (دستگاه تولید آب گرم) و تولید آب گرم از حرارت گاز خروجی ، آب گرم خاصله را به سیستم گرمایشی موجود در محل منتقل نموده و مقدار زیادی از انرژی در حال هدر رفتن را بازیافت نمود.